Koťata

Distanční výuka u Koťátek

Krásný den,
z důvodů současné situace nemůžeme realizovat klasickou výuku, proto jsme pro Vás připravily pár námětů, které můžete s dětmi realizovat během lockdownu.
Předškoláci, jejichž vzdělávávní v MŠ je povinné, budou kontaktování prostřednictvím e-mailu, kde jim rozešleme úkoly pro jednotlivé týdny.
Pro mladší děti zde budeme postupně vkládat různé činnosti a aktivity, které Vám pomohou kvalitně prožít čas, jenž musíme všichni momentálně trávit doma, a dětem pomohou v jejich dalším rozvoji.
Přejeme Vám hlavně pevné zdraví a těšíme se až se zase všichni společně setkáme v naší MŠ.
Vaše paní učitelky

Tipy pro distanční výuku- omalovánky

Tipy pro distanční výuku- omalovánkyOmalovánka č.1
Omalovánka č.2
Milí rodiče,
další tip pomůže Vašim dětem procvičit jemnou motoriku, přesněji grafomotoriku.
Na tácek nasypejte dětem trochu mouky, cukru, soli, prostě cokoliv sypkého, co doma najdete. Dětem dejte do ruky špejli, nebo konec vařečky a nechejte je kreslit. Pro děti je to velká zábava.

Další tip potom je úklid:
Dejte dětem do ruky smetáček a lopatku a nechejte je samotné po sobě zamést. Samozřejmě to nebude úplně dokonalé, jde především o to, děti naučit přidržet lopatku a na ní směřovat smetáčkem zbytek mouky. Zde trénujeme také koordinaci oka a ruky. Tzv. vizuomotoriku.

Chodíme po laně

Další tip je na procvičení hrubé motoriky, to je hybnost celého těla.
Natáhněte dětem na zem provázek, nebo nalepte kobercovou, či malířskou pásku a nechejte děti se po ní projít.
Toto také můžete cvičit venku, pokud vám to situace dovolí, a nechejte děti chodit po patníku.
Procvičují si tak rovnováhu a balanc.

Logotron.cz

Ještě si Vám dovolujeme navrhnout tip na skvělou aplikaci, kde můžete s dětmi procvičovat různé oblasti.

Básnička- Když se myši probudily

Když se myši probudily,
kručelo jim v bříšku,
ale doma objevily
jenom tuhle knížku.

Že jim tuze vytrávilo
ze zimního spánku,
v cukuletu ohryzaly
skoro celou stránku.

Ach vy žrouti- já vám za to
píšu z mravů pětku.
Knížky jsou tu k prohlížení,
knížky nejsou k snědku.

Luxusní čokoládové sušenky

Milí rodiče,
jako další tip si Vám dovolujeme nabídnout recept na naprosto úžasné čokoládové sušenky, které u nás doma nepřežijí ani hodinu :-D
Děti si u nich procvičí jemnou motoriku při tvorbě kuliček.

Suroviny:
50 g másla
200 g čokolády na vaření
2 vejce
100 g cukr moučka
1 vanilkový lusk (nemusí být)
210 g hladké mouky
1 špetka soli
1 čajová lžička kypřícího prášku

Postup:

Čokoládu rozpustíme v másle. Zvlášť smícháme cukr a vajíčka a ty nalijeme do rozpuštěné čokolády.
Do směsi přidáme mouku, sůl a kypřící prášek. Zpracujeme a na 30 minut dáme odležet do lednice.
Poté vytváříme kuličky a obalíme v moučkovém cukru.
Dáme na plech s dostatečnými odstupy, kuličky nakynou.
Pečeme 12 min.

Video návod naleznete na tomto odkazu:

Dobrou chuť

Hezké dny ve školce

Jak jsme společně tvořili a pracovali, než nám školku zavřeli.Jak jsme společně tvořili a pracovali, než nám školku zavřeli.Jak jsme společně tvořili a pracovali, než nám školku zavřeli.Jak jsme společně tvořili a pracovali, než nám školku zavřeli.Jak jsme společně tvořili a pracovali, než nám školku zavřeli.Jak jsme společně tvořili a pracovali, než nám školku zavřeli.Jak jsme společně tvořili a pracovali, než nám školku zavřeli.Jak jsme společně tvořili a pracovali, než nám školku zavřeli.